تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

  درخواست دانشجویان مبنی بر آگاهی از وضعیت پژوهشی دانشگاه آزاد ما را بر آن کرد تا مصاحبه ای با معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گرمی انجام دهیم. حسین منفرد بیله سوار دارای مدرک کارشناسی ارشد ریاضی گرایش آنالیز از دانشگاه سراسری اصفهان می باشد. وی همزمان با این پست مسؤل بسیج اساتید ، مسؤل باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی و هیأت علمی این دانشگاه نیز می باشد.

  در مورده حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی توضیح دهید؟ در هر دانشگاهی چند حوزه متفاوت وجود دارد که یکی از این حوزه ها ، حوزه معاونت پژوهشی می باشد که این حوزه با اینکه به چشم نمی خورد ولی گستره فعالیت بیشتری نسبت به سایر حوزه ها دارد. اگر این حوزه بتواند موفق عمل کند میتواند  دانشگاه را در سطح استانی و منطقه ای مطرح نماید. حوزه پژوهش در دانشگاهها چند زیر مجموعه دارد. از جمله این زیر مجموعه ها میتوان به کتابخانه دانشگاه ، آزمایشگاه ها و کارگاه ها ، امور مربوط به مقالات پژوهشی اساتید و دانشجویان و بخش پایان نامه های دانشجویان در حیطه وظایف معاونت پژوهشی می باشد.

  به نظر شما وضعیت پژوهشی دانشگاه آزاد گرمی در مقایسه با واحد های دیگر استان و حتی کشوری در چه اندازه می باشد؟ به نظر بنده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی از نظر کمی نسبت به سایر واحدهای استانی و حتی کشوری رتبه بهتری دارد. به همین دلیل میتواند از لحاظ بسیاری از فعالیت ها برای منطقه مفید واقع گردد. اکنون به جرأت میتوان گفت که این واحد از نظر پژوهشی بعد از واحد مرکزاستان ، در رتبه بالایی نسبت به سایر واحد های استان قرار دارد.

  sadcax

  اقدامات حوزه پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی را شرح دهید؟ از جمله فعالیت هایی که معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد گرمی انجام داده است میتوان به کتابخانه واحد گرمی اشاره کرده که از مجهزترین کتابخانه های واحد های منطقه و استان به حساب می آید. خوشبختانه در سال آتی این کتابخانه را به کتابخانه دیجیتال متصل می کنیم تا دانشجویان بتوانند از تمامی کتب های موجود در بخش دیجیتال بهره مند گردند. همچنین در شرف خرید کتب مرجع برای این کتابخانه می باشیم تا در راستای تجهیز کتب این دانشگاه گام مؤثری برداشته باشیم. خوشبختانه صندوق پژوهشی واحد را مستقل کرده ایم که برای تشویق مقالات و .. جداگانه حساب خاصی داشته باشیم. تجهیزاتی که قبلا تهیه آنها برای کارگاه و آزامایشگاه نیاز بود و راکد مانده بود ، تهیه کردیم. کتابخانه دانشگاه را توسعه داده و در شرف اتصال به کتابخانه دیجیتال هستیم و همچنین پروژه هایی که دانشجویان کارشناسی را در نظم خاصی قرار دادیم.  در زمینه کارگاه ها باید عرض کنم که در گذشته تمامی بودجه این حوزه صرف تجهیز کارگارهها شده است. به جرأت میتوان گفت که در اکثر رشته ها کارگاه های مجهز داریم. برنامه داریم انشاا… آزمایشگاه شیمی و زیست را نیز در این دانشگاه راه اندازی کنیم.

  در مورد پایان نامه ها و مقالات ارایه شده این واحد توضیح دهید؟ به تعداد ۱۷ مقاله آی اس آی ، ۲ مقاله آی اس آی ویژه ، ۵ مقاله علمی پژوهشی ، ۲۰ مقاله ارایه شده در همایشات مختلف ، ۱۵ طرح پژوهشی و تعداد ۴۱ پایان نامه در رشته های کارشناسی ارشد در این واحد دفاع شده است.  در مورد پایان نامه ها باید به عرض برسانم نزدیک به ۸۰۰ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد داریم که یکی از ترم های این دانشجویان با حوزه معاونت  پژوهشی در ارتباط  درارتباط هستند. برنامه ریاست واحد و همچنین حوزه پژوهش در مورد پایان نامه هایی که بر اساس اقتصاد مقاومتی تهیه می گردد این است که علاوه بر اینکه معاونت پژوهشی از بودجه خود حمایت مالی لازم را انجام دهد ، خود دانشگاه نیز در این زمینه حمایت های خاصی انجام دهد.

  در مورد باشگاه پژوهشگران جوان بگویید؟ آیا فقط دانشجویان این واحد می توانند در آن عضو شوند؟  باشگاه پژوهشگران جوان که در این واحد مسؤلیت آن با من میباشد ، از تمامی دانشجویان و حتی دانش آموزان که بین ۱۵ تا ۳۰ سال دارند می توانند در این باشگاه با شرایط خاصی که در پایگاه اینترنتی موجود است ، عضو شده و از مزایای آن بهره مند گردند. محدودیتی برای عضو شدن از سایر دانشگاهها نیز نداریم.

  حوزه معاونت پژوهشی در برگزاری همایشات تا چه حد موفق بوده است؟ یکی از برنامه های اصلی پیش رو به محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی و با اجرای معاونت پژوهشی ، اجرای همایش بزرگ ملی و یا حداقل منطقه ای با موضوع عمران و آبادانی شهرستان گرمی و یا موضوع توسعه پایدار شهرستان گرمی با همکاری فرمانداری گرمی  برنامه ریزی خواهد شد. سعی می شود این همایش در سال ۹۲ برگزار شود که در راستای آن نتیجه تحقیقات و مقالات ارایه شده در همایش ، آبادانی شهرستان گرمی را در پی داشته باشد. هم چنین از طرف معاونت پژوهشی دوره ی ایزو ۱۴۰۱ برای دانشجویان رشته عمران نیز برگزار خواهد شد.

  چشم انداز شما برای آینده این دانشگاه چگونه می باشد؟ چشم انداز دانشگاه آزاد واحد گرمی اگر به صورت برنامه ای که طراحی شده است ادامه یابد ، بدون شک نگینی در منطقه مغان و استان خواهد درخشید. یکی از چالش های اصلی دانشگاه های آزاد منبع درآمد آنها می باشد که وابسته به شهریه دانشجویان است. سعی می شود در این زمینه با برنامه ریزی های مداوم ، علاوه بر شهریه دانشجویان منبع درآمد دیگری نیز تهیه گردد. خوشبختانه با برنامه های تدوین شده در سالهای آتی در بخش کشاورزی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی فعالیتی در نظر گرفته می شود که از این طریق هم به اشتغال زایی منطقه گام برداریم و هم منبع درآمد دانشگاه را نیز افزایش می دهیم.

  درخواست شما از مسؤلان اجرایی و دانشجویان چیست ؟ در خواستی که از مسؤلان اجرایی و در رأس آن از آقای مهندس علایی فرماندار گرمی دارم این است ، در زمینه برگزاری این همایش بزرگ عمران و آبادانی شهر گرمی حمایت های لازم و کافی را از ما داشته باشند. از اساتید مجربی که در رشته های حقوق ، مدیریت و کامپیوتر دارای فعالیت ها ارزنده ای می باشند ، با حوزه پژوهش این دانشگاه همکاری لازم را داشته باشند. برای دانشجویان نیز آرزوی توفیق روزافزون دارم.  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com