تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

  رمز موفقیت دانش آموزانی که مطالعه کمتری دارند ، نسبت به افرادی که ساعات زیادی را مطالعه می کنند در چیست؟ یادگیری در کلاس درس تا چه اندازه در کسب موفقیت تحصیلی در امتحانات و یا کنکور دانشگاهها مؤثر است؟

  آدمهای بزرگ کسانی نیستند که شکست نخورده اند ، کسانی هستند که بعد از شکست پیروز شده اند.

  دانش آموزی می گفت: یکی از اقوام ما سال گذشته با وجود آنکه زیاد در منزل درس نمی خواند اما نمرات پایان سالش بسیار بهتر از من بوده است. نمی دانم چرا با وجود اینکه من ساعتها در منزل درس می خوانم و او به گفته خودش حتی یک دهم آنرا هم نمی خواند ، اما همیشه نمرات من از او کمتر است و یا فلان دانش آموزی پشت کنکوری که رتبه بالای 2700 کسب کرده ، اظهار داشت : من بصورت میانگین چون مدرسه هم نمی رفتم ، در شبانه روز 14 ساعت مطالعه می کردم اما دوست من که در دوره پیش دانشگاهی بوده و به مدرسه هم می رفت و شاید کمتر از 5 ساعت هم در منزل مطالعه نمی کرده ، رتبه اش 150 شده است. به این دانش آموزان عزیز باید عرض کنم که برای موفقیت در امتحانات مدرسه یا کنکور ، مدت زمان مطالعه افراد اهمیتی ندارد ، بلکه زمان مطالعه مفید و متمرکز شماست که مهم است. بسیاری از اوقات شما ساعتهای زیادی مشغول مطالعه هستید اما چون مهارت لازم در تمرکز کردن نحوه مطالعه صحیح را نمی دانید ، زمان مطالعه مفید شما ممکن است از یک ساعت هم تجاوز نکند. از طرفی دانش آموزی که بدون تمرکز لازم درس می خواند ، بعد از گذشت چند روز قادر به یادآوری مطالبی که خوانده نیست...

  متاسفانه بسیاری از دانش آموزان بخصوص کسانی که در دوره پیش دانشگاهی بوده و خود را برای کنکور آماده می کنند ، توجه چندانی به یادگیری در کلاس درس نمی کنند ، در حالیکه درصد مهم و عمده ای از یادگیری در کلاس درس صورت می گیرد. لذا لازم است تا مشاورین تحصیلی با طراحی یک فرآیند چند مرحله ای به دانش آموزان بیاموزند که چگونه با تکنیک های مدرن تمرکز و یادداشت بردای ، بهترین استفاده را از کلاس درس خود ببرند. تکنیک های یادداشت برداری در سر کلاس درس مانع از پرت شدن حواس و یا بخواب رفتن شما می شود ، بخصوص در زمانیکه معلم تان بسیار آرام ، ملایم و خسته کننده درس می دهد و شیوه تدریس او ذهن شما را به تکاپو و هیجان یادگیری ترغیب نمی کند. بدیهی است استفاده بهینه از کلاس درس باعث می شود تا دانش آموز وقتی به منزل می رسد ، دیگر نیازی به اختصاص زمان زیاد برای مطالعه دروس مدرسه نداشه و لذا وقت خود را به حل مسایل درسهای سالهای گذشته اختصاص دهد. اینگونه است که چنین دانش آموزی با مطالعه کمتر اما هوشمندانه تر که توأم با تمرکز و بهره گیری از روشهای صحیح مطالعه و یادگیری است ، نسبت به دانش آموزانی که ساعات بیشتری را به مطالعه پرداخته اند ، به موفقیت های تحصیلی بهتری دست می یابند.

  یادداشت / اسحق قاسمیان کردلر


  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com