تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

  گرمی – علی قاسمیان کردلر – خبرنگار همهشری : رونق کشاورزی شهرستان گرمی ، شایعات انتقال اداره فرمانداری به شهرک و  انتقال گاز به بخش موران از جمله سؤالاتی میباشد که این روزهها در محافل شهر گرمی جولان میدهد. با حضور در فرمانداری ، پاسخ این سؤالات را از فرماندار شهرستان گرمی جویا شدیم.

  رونق کشاورزی و باغداری شهر گرمی چشمگیر است. آیا تسهیلات لازم و کافی در اختیار متقاضیان احداث باغات و ... قرار میدهید؟

  در بخش کشاورزی و دامداری شهرستان گرمی دارای پتانسیل بسیار بالایی میباشد. در شهر ما 7 رودخانه وجود دارد و متاسفانه همه ساله در فصول بارانی آب های سطحی ما از ایران خارج شده و به جمهوری آذربایجان وارد میشود. که این وضعیت برای منطقه ما یکی از بزرگترین نقاط ضعف بشمار می آید. الحمدالله در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران احتمام بر این است که نگذاریم آب های سطحی از کشور خارج شود. بعنوان مثال اگر بتوانیم سد عمرات را به مرحله بهره برداری برسانیم 22 هزار هکتار از مزارع دیمی شهرستان به زیرکشت آبی تبدیل خواهد شد که انقلاب بزرگی در صنعت کشاورزی و ایجاد اشتغالزایی شهرمان خواهد شد. بحث دیگر این است که شهرستان گرمی دارای قابلیت و ظرفیت بسیار بالایی در تمامی زمینه ها میباشد. ما میتوانیم با صدور مجوز برداشت از رودخانه ، ایجاد چاه و سدهای مختلف مردم را به طور صحیح راهنمایی کرده و زمین های دیم را به آبی تبدیل کنیم. یکی از برنامه های اصلی پیش رو فرمانداری ایجاد فضای مناسب جهت تولید محصولات ارگانیک و با کیفیت در شهرمان میباشد که در این زمینه نیز اقداماتی صورت گرفته است و میگیرد. در مورد تسهیلات اخیرا در کارگروه کشاورزی با پیگیری های نماینده محترم شهرستان مغان در مجلس به دامداری های سنتی با تأیید جهاد کشاورزی و کارشناس بانک کشاورزی تسهیلات ارایه می نماییم.  با تصویب این طرح عزیزانی که کم و بیش امکانات سنتی برای نگه داری دام در اختیار دارد ولی از نقدینگی کافی برخوردار نیستند تسهیلات ارایه میشود. هم اکنون پیشنهاد پایگاه تحقیقاتی کشاورزی برای شهرستان گرمی را داده ایم و خوشبختانه از مرکز تحقیقات مغان موافقت لازم را کسب نموده ایم. اگر بتوانیم شرایط لازم را برای احداث این پایگاه  مهیا کنیم ، این پایگاه در شهر گرمی فعال میشود.  شایعاتی در مورد انتقال اداره فرمانداری به شهرک ولیعصر (عج) شنیده میشود. آیا صحت دارد؟

  بحث اینکه فرمانداری میتواند با توجه به فعالیتی که انجام میدهد ، در مکان مناسبی قرار گیرد مطرح میباشد. شاید طرح هایی در این مورد بررسی شود ولی هنوز به صورت جدی به این مورد پرداخته نشده است.

  تولیدی ها و کارخانجات خصوصی نیازمند همکاری فرمانداری در راستای ارایه تسهیلات میباشند. در این زمینه توضیح بفرمایید؟

  در این زمینه هر شخصی که خواستار ایجاد واحدهای صنعتی خصوصی میباشند حمایت کافی از آنها صورت میگیرد. در صورت ایجاب شرایط لازم برای متقاضیان در مورد واگذاری زمین در شهرک صنعتی و ارایه تسهیلات لازم هیچ محدودیتی نداریم.  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com