تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیفار، در جشنواره تئاتر منطقه ای فجر مغان ˈاصغر سعادت و علی محمدزادهˈ رتبه دوم کارگردانی، ˈجابر فتحیˈ رتبه سوم کارگردانی، ˈعلی محمدزادهˈ مقام برتر طراحی صحنه، ˈمهدی شیری، علی محمدزاده و یوسف دادجوˈ مقام برتر بازیگری مرد، ˈیگانه مردانه و نسرین هوشیارˈ مقام نخست بازیگری زن، ˈیونس حبیˈ رتبه اول موسیقی، ˈسمایه هژبریˈ مقام برتر طراحی لباس،  ˈرضا بهشتی و محمود مهدویˈ مقام برتر نویسندگی ˈرسول مقدمˈ مقام برتر ترجمه نمایش را به دست آوردند.
  در این جشنواره گروه‌های نمایشی از شهرستان های بیله‌سوار، گرمی و پارس‌آباد حضور داشته و به مدت دو روز در مجتمع فرهنگی و هنری حافظ گرمی به اجرای نمایش پرداختند. منصور شرفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این مراسم با بیان اینکه جشنواره تئاتر منطقه ای فجر مغان، چهارمین جشنواره است که در سال 91 برگزار می شود گفت: هفدهمین جشنواره تئاتر منطقه ای فجر مغان در سال آینده به میزبانی شهرستان پارس آباد برگزار می شود.

  محمود علایی فرماندار گرمی نیز نقش تئاتر را به عنوان هنری برای انتقال فرهنگ، سنن و باورهای یک جامعه دانست و افزود: برگزاری جشنواره تئاتر بهترین راه برای نهادینه کردن ارزش ها و سنت های جامعه است.
  وی با اشاره به اینکه تئاتر باید تبیین كننده ارزش های جامعه اسلامی افزود: با توجه به ویژگی و ظرفیت بالای هنر نمایش به عنوان هنری پویا و زنده می‌توان مفاهیم دینی و ارزشی را در آن ارایه كرد.
  محب اله فتاحی رئیس اداره فرهنگ و اسلامی شهرستان گرمی نیز با بیان اینکه این جشنواره در بخش های بازیگری، کارگردانی، متن، طراحی صحنه  و لباس و ...اجرا می شد، تصریح کرد: از بین 25 متن نمایشی ارسال شده به دبیرخانه جشنواره 13 متن به مرحله بازبینی راه یافته بود که پس از بررسی و نظارت، پنج نمایش در بخش مسابقه به رقابت پرداختند.
  به گزارش سیفار، نمایش های "باران سایه های دختری از جنس من" به کارگردانی محسن بقایی، "اسیر فرانسوی" به کارگردانی اصغر سعادت و "گرگ" به کارگردانی علی محمد زاده هر سه از شهرستان پارس آباد، "گوی اولکه سی" به کارگردانی جابر فتحی از شهرستان بیله سوار و "آواز مه از دورترین کرانه مه آلود زمین" به کارگردانی عباس جاهد از شهرستان گرمی در بخش مسابقه به نمایش در آمدند.
  تندیس این جشنواره به 5 گروه شرکت کننده اهدا شد و همچنین از فرماندار و برخی مسئولین شهرستان گرمی نیز با اهدای جوایز ویژه جشنواره و از سیدیعثوب حسینی به خاطر پوشش خبری این جشنواره تجلیل شد.
  در پایان این مراسم به قید قرعه 3 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و 5 جایزه نقدی به تماشاگران اهدا شد.
  شایان ذکر است به خاطر استقبال خوب از این جشنواره عده ای به صورت ایستاده این مراسم را نظاره گر بودند.
  شانزدهمین جشنواره تئاتر منطقه ای فجر مغان 20 تا 21 اسفندماه در شهرستان گرمی برگزار شد.


  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com