تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

  گرمی - علی قاسمیان کردلر - خبرنگار همشهری : عدم توجه به اصحاب رسانه و قلم در شهرستان گرمی ، یکی از عوامل اصلی عدم پوشش صحیح خبری این شهر میباشد. با توجه به این موضوع مصاحبه کوتاهی با سید یعثوب حسینی خبرنگار آزاد صدا و سیمای شهرستان گرمی انجام دادیم.

  آیا علاقه مندی به حرفه خبرنگاری تنها انگیزه شما برای انتخاب این شغل بود یا اهداف دیگری نیز داشتید؟در خصوص انگیزه هم باید بگویم میل به خواندن و نوشتن  و کنجکاوی که در شخصیت بیشتر افراد هست  همیشه با من بوده و هنوز هم هست همچنین علاقه و دلبستگی زیادی که نسبت به شهرم که به نظرم همیشه یک چیزهایی کم داشته و دارد باعث شد نسبت به کمی و کاستی ها عکس العمل نشان دهم که خبرنگاری شیوه ی خوبی برای من بود.

  از دیدگاه شما یک خبرنگار چگونه می تواند وظیفه خطیر خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران را انجم دهد؟  به نظر من رسانه ها همیشه باید  پل ارتباط محکم و مستحکم بین مردم و مسئولان و بالعکس باشند و خبرنگاران فعال در این عرصه ها بعنوان دیده بانان راسخ جامعه عمل کنند. که اگر چنین اتفاقی بیفتد فکر می کنم یک خبرنگار رسالت خویش به نظام جمهوری اسلامی که برخواسته از مکتب اسلام و عاشوراست  را به خوبی انجام داده است.

  آیا ماهیت حرفه خبرنگاری ،ویژگیها و اهمیت آن برای مردم و مسئولان شهر گرمی به اندازه کافی شناخته شده است؟ با توجه به افزایش چشمگیر فعالان عرصه مطبوعاتی و همچنین گسترش فضاهای مجازی و سایبری خبری  باید بگویم نسبت به سالیان قبل نگاهها به این حرفه  کمی بهتر شده ،ولی کافی نیست،مثلا تا همین ماههای قبل که بنده یک سالی می شود  وظیفه پوشش خبری شهرستان را بر عهده گرفته ام خبرها به شیوه قدیمی توسط رانندگان برون شهری به صدا و سیما ارسال می شد که دردسرهای فراوان و مشکلات عدیده ای مبنی بر دیر رسیدن و یا اصلا نرسیدن را بوجود آورده بود تا اینکه پس از گلایه های متعدد و با همکاری صمیمانه مهندس علائی  فرماندار محترم شهرستان که احترام خاصی به قشر زحمت کش خبرنگاران دارند حالا صاحب سیستم ارسال اخبار منطقه از طریق سرویس اینترنت با سرعت بالا هستیم و این را هم بگویم که رسالت  خطیرخبرنگاری می طلبد که هم     نقاط ضعف و هم نقاط قوت عملکرد مسئولان زیر ذره بین قرار گیرد.

  وضعیت گرمی به لحاظ انجام کارهای خبری و رسانه ای نسبت به دیگر شهرستان های استان چگونه است؟ عرض کردم گرمی به لحاظ انجام کارهای خبری و رسانه ای ،با توجه به گسترش فضاهای مجازی همچون وبلاگها و وب سایتهای خبری گوناگون و همچنین فعالیت چندین نمایندگی مطبوعات استانی در این شهر و از همه مهمتر ورود جوانان فرهیخته و دست به قلم به عرصه اطلاع رسانی ،وضعیت بسیار ایده آل و مطلوبی نسبت به سایر شهرستانهای استان و حتی کشور دارد که این نوید خوبی به مسئولان و متولیان دستگاهها ی فرهنگی است و مسوولان  باید از فعالان این عرصه حمایتهای لازم را داشته باشند.

  5-سیاسیتهای کلی دولت در رابطه با خبرنگاران از نظر شما چگونه می باشد آیا دولت حمایتهای لازم را از این قشر بعمل می آورد ؟و این روند در گرمی چگونه است؟ در این رابطه باید بگویم که دولت محترم در سالهای اخیر توجهاتی را داشته و طرحهای حمایتی مختلفی را در این زمینه تصویب کرده است، مانند وام خبرنگاری ،تسهیلات مسکن ،بیمه خبرنگاری و ... و همکاران زیادی هم از این فرصت ها در کشور از این فرصتها  استفاده کرده اند ، اما بنده خودم را می گویم که تاکنون که نزدیک به 8 سال است که در این عرصه در شهرستان فعالیت می کنم هنوز بیمه نشده ام و از هیچ یک از فرصتها بهره ای نبرده ام که این ضعف قطعا  برمی گردد به عدم ساماندهی این قشر زحمت کش توسط دستگاهها ی مربوطه  فرهنگی شهرستان ، باید بگویم آنقدر شرایط ناعادلانه است و خبرنگاران  در تنگنای مالی  هستند که چاره ای برای ادامه ی کار ندارند. و به همان اندک حقوق هم راضی هستند.
  بعنوان خبرنگار برتر شهر گرمی برای جوانانی که به تازگی قصد ورود به این حرفه را دارند چه توصیه ای دارید؟ بعنوان کسی که حداقل ساعتها ،ماهها و یا حتی سالها در گیر این موضوع بودم ،توصیه ام این است که اگر می خواهند وارد این کار شوند  حتما دانش و مهارتهای لازم به این حرفه را با حضور درکلاسهای آزاد و یا باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای مرکز اردبیل فرا بگیرند.

  7- و در نهایت چه پیام و توصیه ای برای مردم و مسئولان دارید؟در پایان از همه  اهالی و مسئولان محترم علی الخصوص دستگاههای فرهنگی و هنری ،عاجزانه تقاضا دارم از فعالین رسانه ای در شهرستان حمایت مادی و معنوی بعمل  آورند.  و به شغل و جایگاه خبرنگاران حرمت و ارزش بیشتری قائل بشوند تا در کنار یکدیگر موجبات توسعه شهرستان را در عرصه های مختلف فرهنگی ،هنری ،سیاسی ،اقتصادی و ورزشی فراهم آوریم.

     کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com