تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

  گرمی - علی قاسمیان کردلر – خبرنگار همشهری : امام جمعه بعوان شخص اول سیاسی عبادی و نماینده ولی فقیه در هر شهر ، تصمیمات اساسی در راستای توسعه فرهنگ شهر اتخاذ می کند. مشکلات فرهنگی ، مخالفت جوانان و ریش سفیدان در مساجد ، راکد ماندن مصلای گرمی و برخی مشکلات دیگر باعث شد تا با امام جمعه گرمی گفت و گویی انجام دهیم.

  حجت السلام صفری در گفتگو با خبرنگار همشهری در رابطه با مشکلات مساجد گرمی گفت : مدیریت مساجد اکنون به سازمان اوقاف و امور خیریه واگذار شده است و در جلسه های اخیری که با فاتحی سرپرست اداره اوقاف گرمی و همچنین با مدیر کل اداره اوقاف استان برگزار شد ، قرار شد تا هییت های امناء مساجد گرمی را سازماندهی کنند. ولی متاسفانه بدلیل عدم همکاری لازم و کافی ریش سفیدان مساجد ، اداره اوقاف نمیتواند آنطور که باید وضعیت مساجد را بهبود دهد.

  حاج آقا صفری با اشاره به اینکه باید جوانان و ریش سفیدان مساجد در کنارهم امور مساجد را بگذرانند افزود : سخنانی مبنی بر مخالفت ریش سفیدان با جوانان در مساجد به گوش من رسیده است ولی در این میان نباید تمامی مشکلات را از ریش سفیدان مساجد ببینیم. جوان اگر رعایت شئونات اسلامی را انجام دهد و ریش سفید نیز در این میان با جوانان کنار آید مساجد پررونقتر خواهد بود. اگر جوانی بیاید و خود بخواهد در امور مساجد شرکت کند باید با آغوش باز از آنها استقبال کرد. نه اینکه با سخنان تند این جوانان را از مساجد دور کنیم. امام جمعه گرمی در مورد علت راکد ماندن ساخت و ساز مصلای گرمی گفت : این طرح یک طرح مدت داری میباشد که نیازمند بودجه فراوانی میباشد. برآورد هزینه مصلا اکنون 10 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که اگر هرسال 1 میلیارد بودجه اختصاص دهند 10 سال طول خواهد کشید.

  حاج آقای صفری در مورد وضعیت فرهنگی شهر گرمی گفت : متاسفانه گرمی از لحاظ برنامه های فرهنگی و هنری در جایگاه اصلی خود قرار نگرفته است و باید فعالیت های فرهنگی برنامه ریزی شده از طرف متولیان فرهنگ شهرستان ریخته شود. در این راستا نیازمند بودجه برای اجرای امور فرهنگی میباشیم که انشاا... سطح فرهنگ شهر را توسعه دهیم. سعی میکنیم با امکانات  و بودجه کم نهایت کار مفید را انجام دهیم. حال در این راستا هرکسی هر پیشنهادی با این امکانات کم دارد ، ما استقبال خواهیم کرده و از نظرات نخبگان بهره مند خواهیم شد. در همه امور به خصوص کارهای فرهنگی بعد از اینکه هدف را مشخص کردید باید راهکارهای مناسب جهت ادامه فعالیت تهیه گردد. و لازمه به ثمر نشستن فعالیت فرهنگی زمان میباشد. به هیمن دلیل افرادی که در این زمینه فعالیت دارند باید صبور باشند تا پس از مدتی ثمره کار خود را ببینند.

  حجت السلام صفری در مورد افزایش بیش از حد معتادان گرمی گلایه کرد و افزود : باید سریعا با این معضل بزرگ که گریبانگیر بسیاری از خانواده ها میباشد مبارزه کرد. اکنون گرمی در وضعیتی به سر میبرد که درگیری بیشتر جوانان با این مشکل کاملا ملموس است و باید بر این مسئله همت گماشت. مسؤلین نیز باید راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از بیراهه رفتن جوانان اتخاذ کنند.  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com