تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

  گرمی علی قاسمیان کردلر خبرنگار همشهری : ساختار کوهپایه ای مرکز شهرستان گرمی و عدم ثبات در کوههای حاشیه مرکز شهر باعث شده تا به مرور زمان این کوهها رانش کنند. برخی اتفاقات ناگوار در این چند دهه همچون ترک برداشتن بزرگ در مدارس نمونه بحرالعلوم و دکتر حسابی در خیابان طالقانی که باعث تخریب کامل این مدارس شد ، همچنان در ذهن اهالی تصوری همراه با ترس حک کرده است. هم اکنون نیز کوههای کنار محله جوادیه و پشت خیابان طالقانی در حال رانش میباشند که نگرانی ساکنین این محل را در پی داشته است. اهالی این محل در گفتگو با خبرنگار همشهری اظهار کردند : برخی از خانه های همسایه های ما ترک های بزرگی برداشته اند. اکثر منازل این محلات نوساز نبوده و دارای مقاومت کمی در برابر رانش میباشند. بارها و بارها از مسؤلین خواسته ایم راه حلی برای این مشکل پیدا کنند اما متاسفانه علی رغم ارایه برخی راهکارها همچنان با این مشکل جدی همراه هستیم.

  چندی پیش پس از نابودی مدرسه شهید حسابی در خیابان طالقانی مسؤلین هزینه گزافی برای برداشت مقداری از کوه پشت این خیابان خرج کردند که هیچ فایده ای نداشت. بنا به اظهار ساکنین محل ، برداشت مقداری از این کوه که ماهها با تجهیزات خاص کوه کنی همراه بود دلیل علمی محکمی برای این پروژه ارایه نشده بود. البته گفته میشد که پس از برداشت این کوه ، در محل مذکور درخت کاری صورت میگیرد تا با این کار زمین های این نقطه از شهر را محکم کنندکه متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت. عدم توجه به زیرساخت ها در گرمی مشکلات فروانی برای اهالی و مسؤلین ایجاد کرده است اما متاسفانه مقامات مربوطه از این اتفاقات عبرت نمیگیرند تا به یک باره زیرساخت های شهر گرمی را سامان دهند تا شاهد اینگونه اتفاقاتی نشویم. رها شدن سنگ های پشت کوه بازاچه مرزی و عدم برنامه ریزی صحیح در هنگام احداث نیز باعث شده تا اکنون این محل با مشکل ریزش و تخریب توسط سنگ ها مواجه شود. شانه خالی کردن مسؤلین از اشتباهات ، یکی دیگر از مشکلات این شهر میباشد.

  شهردار گرمی در گفتگو با خبرنگار همشهری در رابطه با بازارچه مرزی اظهار نمود :  متاسفانه باید از جانب مسؤلین وقت به پیمانکاری که این پروژه را احداث نموده است اخطاری مبنی بر احداث حصار بتنی در پشت این ساختمان تذکری داده میشد. هیچ ابزار و مدرکی در اختیار ما قرار نداده اند تا بتوانیم پیمانکار این پروژه را وادار به حصارکشی بتنی بکنیم.

  مهندس شکوهی شهردار گرمی در گفتگو با خبرنگار همشهری در رابطه با رانش کوهها بیان کرد : تا  حدودی اقدامات پیشگیرانه انجام گرفته است اما شهرداری را از دادن مجوز برای احداث بنا در این نقاط منبع شده  است. در این زمینه متاسفانه توپوگرافی شهر گرمی به گونه ای است که آب های سطحی به زیرزمین نفوذ  کرده یا جریان می یابند و شرایط رانش را راحتتر میکند. در این صورت میتوانیم با هدایت صحیح آب های جاری مانع از نفوذ آب به زیرزمین شویم. خوشبختانه در این ماههای اخیر با توجه به عنایت استاندار محترم آقای نیکزاد اقداماتی مؤثر برای هدایت صحیح آب ها انجام داده ایم تا از نفوذ آب به زمین جلوگیری کنیم.  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com