تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

  گرمی – علی قاسمیان کردلر – خبرنگار همشهری : نگرانی مردم از وضعیت شهر گرمی و کمبود امکانات رفاهی مناسب به یک معضل بزرگ در شهر گرمی تبدیل شده است. به طوری که تک تک اهالی شهر گرمی نارضایتی خود را از وضع موجود به هر نحو گوناگون نشان میدهند. نبود شهربازی و فضای سبز سالم در سطح شهر  و بسیاری از مشکلات مارا برآن کرد تا مصاحبه ای با مهندس شکوهی  شهردار شهرستان گرمی انجام دهیم.

  آقای شهردار مردم گرمی سالهاست از نبود شهر بازی در شهر گلایه میکنند. تنها چرخ فلک گرمی را فلک زده! آیا اقدامی در این زمینه برای توسعه و افتتاح شهربازی جدید انجام داده اید؟

  تنها چرخ فلکی که در شهر گرمی وجود  دارد و شما بیان نمودید در پارک ملت میباشد. از زمانی که این پست را تحویل گرفتم علاوه بر چرخ و فلک ، سایر تجهیزات تفریحی این پارک نیز خراب بودند. دی ماه سال پیش  تمامی تجهیزات را نوسازی و با رنگ ها متنوع ، کمی فضای این پارک را قابل استفاده  برای عموم کردم. چرخ و فلک بدلیل اینکه در هنگام کار از ریل خود خارج میشود و هزینه زیادی برای تعمیر لازم دارد موقتا کار نمیکند. انشاا.. اگر شرایط شهرداری بهتر شود وضعیت این پارک را بهبود میدهیم. کمبود امکانات در مرکز شهر گرمی و شهرک ولیعصر کاملا مشهود است و باید در این زمینه اقداماتی صورت گیرد.

  در مورد احداث فضای سبز گرمی بگویید. در این زمینه چه اقداماتی انجام داده اید؟ آیا به فکر افزایش فضای سبز پیرامون دریاچه گیلارلو میباشید؟

  در کنار دریاچه گیلارلو در دوره قبل از من ، فضای سبزی ایجاد شده است که کمی امکانات ورزشی برای محل مذکور فراهم کردیم. در زمان حال در همان محیط در حال احداث  جاده سلامت به طول تقریبا 550 متر و عرض 8 متر هستیم تا هنگام صبحگاه یا سایر اوقات قابل استفاده برای عموم باشد. در مورد توسعه فضای سبز نیز در کنار دریاچه گیلارلو و در مرکز شهر نیز باید اقداماتی انجام گیرد که همه این موارد وابسته به اعتبارات شهرداری میباشد. در آبان ماه امسال 5000 اصله گل رز خریداری کرده و در فضاهای سبز و بلوارهای خیابان ها کاشته ایم که در فصل بهار انشاا... شاهد شکفتن این گل ها خواهیم بود. فعلا ضرورت شهرداری پرداخت بدهی ها و حقوق کارمندان این اداره میباشد که متاسفانه در این مرحله با مشکل مواجه هستیم.

   بسیاری از اهالی از مدیریت نادرست در ساخت و ساز شهرداری گلایه میکنند. به عنوان مثال خیابان امام (ره) آسفالت ریزی شد و پس از آن آسفالت ریخته شده کنده شد و جدول کشی شد. در این مورد توضیح بفرمایید؟

  هیچ نقطه از  خیابان امام (ره)  برای عبور و مرور خودروها مناسب نبود. پس از جذب بودجه آسفالت مقداری از این خیابان لکه گیری و مقداری آسفالت ریزی شد. پس از آسفالت ریزی بخاطر اینکه اعتبارات جدول کشی بازگردانده نشود اقدام به جدول کشی نمودیم که با رضایت اهالی نیز همراه بود. از کنار جدول در حد نیم متر کنده شد که با شروع فعالیت کارخانه آسفالت در اواخر این سال یا اوایل سال بعد حتما قسمت کنده شده آسفالت ریزی میشود .

  چند ماه پیش گفته بودید در اطراف فضای سبز متصل به خیابان کنار میدان بسیج اقدام به احداث مغازه های متعدد خواهید نمود. به طور تخمینی این مکان تا چه زمانی آماده میشود؟

  این فضای سبز بطور کامل متعلق به هلال احمر شهرستان گرمی میباشد و توافق شهرداری با هلال احمر به اینگونه میباشد که کل زمین اطراف فضای سبز که متصل به دو خیابان ولیعصر(عج) و خیابان دکتر بهشتی میباشد مغازه هایی با مصالح سبک ساخته شود و 55% مغازه ها متعلق به شهرداری و 55% مغازه ها متعلق به اداره هلال احمر باشد. باقی مانده زمین پشت مغازه ها تماما متعلق به شهرداری باشد. علت استفاده از مصالح سبک هم بدلیل رانشی بودن این منطقه از مصالح سبک استفده میکنیم تا خدای نکرده در صورت بروز حوادث غیرمترقبه کمترین تلفات مالی و جانی را داشته باشیم. بررسی احداث نوع مغازه به دست مشاورین کارشناس داده شده است تا طرح ها مختلفی را طراحی کنند و در زمان اندکی با واگذاری به یک سرمایه گذار با بروآورد شخصی اقدام به ساخت این ساختمان ها بکند و سهم خود را برداشته و مابقی برای شهرداری بماند.در رابطه با اعتبارات شهرداری من تشکر ویژه از آقای استاندار دارم که کمک ها خوبی در جهت ارتقای وضعیت شهر گرمی به ما نموده اند. جمعا از اعتبارات حوادث به شهرداری گرمی 900 میلیون اعتبار تخصیص یافته است که در رابطه با هدایت آب های سطحی و شن ریزی به محلات فاقد آسفالت و برخی اقدامات دیگر انجام میگیرد.از نماینده محترم و سایر مقامات شهرستان تقاضا دارم که تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت شهرداری بکار گیرند. همه این عزیزان از وضعیت شهرداری و بدهی های آن آگاه میباشند. بدهی شهرداری آنقدر بالاست که از وقتی این پست را تحویل گرفته ام بدهی های آن را تسویه میکنم.  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com