تبلیغات
آزادلــو
X
امروز:
آمار سایت
آرشیو موضوعات

صفحات دیگر

نظرسنجی
 • فعالیت پایگاه خبری آزادلو در این یک سال را چگونه ارزیابی می کنید؟

 • پیوندهای خبری مربوط به مغان
  پیوندهای مفید
  نویسندگان

  سایت آزادلو نخستین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان مغان (گرمی) میباشد.

  این سایت در سامانه پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

  نشریه الکترونیکی آزادلو برای انعکاس اخبار شمالغرب کشور و منطقه مغان شکل یافته است.

  این سایت پیرو قوانین جمهوری اسلامی بوده و وابسته به هیچ حزب سیاسی نمیباشد.

  Email : azadlo.mughan@yahoo.com

   کسانی که از تجربه دیگران پند نمیگیرند ، محکوم به تکرارند.

  مجموعه تغییرات جسمی ، روحی و روانی دوران بلوغ ، نوجوانان را در معرض برخی خطرات و گاهی لغزش های جدی و خطرناک قرار میدهند. با شناخت این مشکلات و خطرات و نحوه صحیح برخورد با آنها میتوان این مرحله پرآشوب از زندگی را به خوبی و با موفقیت پشت سر گذاشت. بنده در این قسمت به دو ویژگی فکری طبیعی اما بالقوه خطرناک دوران نوجوانی ، تصور آسیب ناپذیر خود که بیشتر دانش آموزان شهرستان گرمی با آن درگیر هستند اشاره میکنم. یا اکثر دانش آموزان که به بنده مراجعه کرده اند و یا تلفنی صحبت کرده اند ، تأکید داشتند که اولیأ ، آنان را زیر ذربین قرار میدهند و به همین دلیل آنان وقت زیادی را صرف تفکر در مورد خصوصیات ظاهری خود میکنند. ترس دارند از اینکه اگر مشکلاتی که در محیط پیرامون خود دارند با والدین خود در میان بگذارند مورد نفرت آنان قرار میگیرند. بنابراین سعی میکنند پنهان کاری کنند که تقویت این نوع تفکر میتواند در آینده به سوؤظن و بدبینی ، خودشیفتگی و یا خودنمایشی بیانجامد. یکی دیگر از مشکلات اصلی تصورات نوجوانان این است که میپندارند اولا حوادث فقط برای دیگران رخ میدهد و ثانیا فقط دیگران آسیب و صدمه میبینند و در این میان خودشان آهنین و شکست ناپذیر هستند و برای این تصور خود نیز استدلال به ظاهر منطقی دارند. متاسفانه اینگونه افکار توهمی بیش نبوده و پایه بسیاری از خطرات و انحرافاتی است که گریبانگیر نوجوانان میشود. تأکید میکنم باید واقع بین باشید.

  اولیإ محترم ، در سنین نوجوانی روحیات آنان را در نظر بگیرید و بیشتر آنها را درک کنید. با محبت و دوستی ، در کنار هم باشید و دنبال مقصر نگردید.

  به این جمله دقت کنید : اگر زمین خوردید ، با چهره بشاش برخیزید. برخاستن ضرر نیست ، برنخاستن در عجز و ناتوانی است.

  امام علی (ع) : ”عاقل به سعی و کوشش خود تکیه میکند و نادان به آرزوهای دور و درازش“

  یادداشت از اسحق قاسمیان کردلر  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به سایت آزادلو میباشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

  مدیر سایت : علی قاسمیان -09378925816Site Template Design:mohsenmobashergermi@gmail.com